Nieustający konkurs czytelniczy. Podsumowanie za rok szkolny 2017/2018

W tegorocznej edycji Nieustającego Konkursu Czytelniczegowzięło udział 71 osób. Zgodnie z regulaminem laureatami konkursu są osoby, które udzieliły poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania z ośmiu miesięcy i zgromadziły największą liczbę punktów. Na drugim i trzecim miejscu są osoby, które również bardzo wytrwale pracowały, ale zabrakło im odrobiny szczęścia lub nie udzieliły odpowiedzi na pytania za dany miesiąc. Po ostatecznym podsumowaniu wyników laureatami konkursu zostało 38 uczniów, którzy otrzymają nagrody książkowe. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca będą wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami. Wyróżnienia otrzymają osoby, które starały się sumiennie pracować, ale zabrakło im punktów, aby znaleźć się w gronie najbardziej wytrwałych uczestników konkursu.

Dziękujemy wychowawcom klas oraz rodzicom za wielomiesięczną współpracę i zachęcanie dzieci do czytania. Warto wiedzieć, że chwile poświęcone książce pobudzają u dzieci wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania, uczą ortografii i interpunkcji, wzmacniają koncentrację uwagi. Czytanie książek to relaks i odpoczynek od zgiełku i hałasu, a wspólne czytanie z rodzicami wzmacnia więzi rodzinne.

Biblioteka szkolna