ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Tegorocznym obchodom patronowało hasło Tytoń i choroby serca (WHO).

SK PCK w związku z tym wydarzeniem przeprowadziło kilka działań-akcji uświadamiających, a to: oplakatowano budynki szkolne, uaktualniono gazetkę ,uczniowie przekazali również ulotki informacyjne na pobliskim osiedlu i przed sklepami ,przeprowadzono pogadanki
i układano wiersze o tematyce antynikotynowej.
Substancje zawarte w unoszącym się dymie tytoniowym, np. nikotyna, tlenek węgla, dwusiarczan węgla, cyjanowodór działają szkodliwie na układ krążenia, a ryzyko zawału serca jest dwukrotnie wyższe, niż u osób niepalących.
Papierosy są szczególnie szkodliwe dla ludzi młodych, ale także tzw. biernych palaczy.
Jak co roku ,również i teraz namawiamy, by palenia papierosów w ogóle nie zaczynać, a palaczom dedykujemy hasło ułożone przez Wiktora Łużeckiego z kl. IV b:
RZUĆ PAPIEROSY BY BYĆ PIĘKNYM I UROCZYM.

SK PCK wraz z op. K.Wójcik