Dwójka na kółkach

W ramach programu „SZKÓŁKA NA DWÓCH KÓŁKACH” dnia 23 maja bieżącego roku 37 uczniów z klasy 5a i 6a, pod opieką nauczycieli – p. Wioletty Zych, p. Renaty Wrona, p. Katarzyny Wójcik
i p. Sylwii Jurczyk,  zwiedzali najbliższe okolice swojej Małej Ojczyzny.

Korzystając z uroków pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się na wiosenno-letni  spacer na dwóch kółkach. Wyjeżdżając z Matejki 8 skierowaliśmy się na ul. Kościelną, następnie ul. Brata Alberta i koło dworu Czernia  dojechaliśmy do Belerytu. Następnie podziwiając piękno okolicy  dojechaliśmy do Szarwarku, gdzie skręciliśmy w kierunku góry Pańskiej(najwyższego wzniesienia w naszym regionie). Po krótkim odpoczynku dotarliśmy do Nieczajnej, gdzie poszliśmy zobaczyć źródło Nieczajki. Tam bardzo mile przywitali nas gospodarze i poczęstowali wspaniałymi truskawkami, pełnymi słodyczy. Po dłuższym wytchnieniu  udaliśmy się drogą przez las w kierunku zagrody dla dzików.

Wreszcie zmęczeni ale zadowoleni dojechaliśmy do punktu docelowego.

W.Zych