XII Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Dziecięcej

30 maja 2018r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Dziecięcej. Głównym założeniem konkursu było wdrażanie
i upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, rozbudzanie zainteresowań dziecięcą literaturą piękną i umiłowaniem Ojczyzny, rozwijanie wyobraźni dziecięcej oraz przygotowanie do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Tegoroczna edycja była związana tematycznie ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy mieli zaprezentować dowolne dwa teksty literackie, prozatorskie lub liryczne, dotyczące tematyki patriotycznej.

W konkursie wzięło udział osiemnaścioro dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a – Ksawery Działowski, Dominik Wajda, Diana Wiklańska oraz klasy 3a – Justyna Rokocz. Dzieci do konkursu zostały przygotowane przez panie Renatę Klimek i Ewę Więcek. Jury w składzie: Bogumiła Ćwierz-Miodowska, Katarzyna Bogusz i Paweł Chojnowski, miało trudne zadanie, ze względu na wysoki poziom umiejętności recytatorskich uczestników konkursu. Wyróżnienie i nagrodę książkową otrzymała Justyna Rokocz, a pozostałym uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

E.Więcek