Etap szkolny Powiatowego Konkursu Plastycznego na plakat pod hasłem „Mamo, tato – nie pal proszę”

30 maja 2018r. odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Plastycznego na plakat
pod hasłem „Mamo, tato – nie pal proszę”. Celem konkursu było promowanie i upowszechnianie wśród uczniów klas I–III szkoły podstawowej zasad zdrowego stylu życia, bez uzależnień, a także zwiększenie wiedzy na temat korzyści wynikających z niepalenia oraz szkodliwości dymu tytoniowego. Organizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej. Spośród wielu prac jury mogło wyłonić tylko sześć, które spełniały kryteria dotyczące cech plakatu tj. zwięzłość, przejrzystość, czytelność z określonej odległości, logiczną konstrukcję z wyraźnym podziałem na części.

Wyróżnione osoby to:

Amelia Babiarz, kl. 1b

Tymon Kowal, kl. 1b

Wojciech Sternal, kl. 2a

Piotr Chrabąszcz, kl. 3a

Weronika Janczak, kl. 3a

Maksymilian Ostręga, kl. 3a

Wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom życzymy wysokich wyników na szczeblu powiatowym.

R.Klimek, E.Więcek