Lekcja w 3a w ramach Green Week’u 2018

21 maja 2018 r. w klasie 3a zostały przeprowadzone warsztaty, których temat związany był z jakością powietrza w naszej gminie i województwie. Zajęcia przeprowadził Eko-doradca Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej – Szymon Lichorobiec,
w ramach tegorocznego Green Week’u, czyli Zielonego Tygodnia organizowanego przez Komisję Europejską. Prowadzący, podczas zajęć w bardzo przystępny i rzeczowy sposób, zapoznał uczniów z istotą oddychania czystym powietrzem, przedstawił źródła zanieczyszczenia powietrza oraz zdrowotne konsekwencje funkcjonowania w takim środowisku.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, podawały trafne rozwiązania, które mogłyby mieć istotny wpływ na poprawę jakości powietrza w naszej gminie i Małopolsce.
Z dużym zainteresowaniem wspólnie czytały i słuchały bajki o Smogosmoku oraz rozwiązywały karty pracy przygotowane przez Krakowski Alarm Smogowy w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE – „Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Panu Szymonowi dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów.

E.Więcek