Wycieczka klas 7 do Wrocławia

W dniach 10 – 11 maja uczniowie klas 7 udali się na wycieczkę do Wrocławia, aby poznać to piękne dolnośląskie miasto. W trakcie dwóch, bardzo intensywnie spędzonych dni zwiedziliśmy m.in. Ostrów Tumski – najstarszą, zabytkową część metropolii oraz rynek wraz z kilkoma mostami nad Odrą – drugą co do wielkości rzeką w Polsce. Ogromne wrażenie wywarła na uczniach wizyta
w oddziale Muzeum Narodowego, gdzie zobaczyli „Panoramę Racławicką” – obraz o rozmiarach 15 x 114 metrów, namalowany przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka w latach 1893 – 1894. Drugi dzień rozpoczęliśmy wizytą we wrocławskim ogrodzie zoologicznym oraz afrykarium, gdzie w 21 basenach i akwariach żyje około 250 gatunków ryb. Następnie pojechaliśmy na stadion, którego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Śląsk Wrocław – tam mieliśmy możliwość poczuć się nie tylko jak kibice, ale jak piłkarze – stanęliśmy na murawie i zwiedziliśmy całe sportowe zaplecze. Wycieczkę zakończyliśmy wyjazdem na 49 piętro Sky Tower - najwyższego budynku w Polsce w kategorii wysokość do dachu - rozpościera się stamtąd widok na całą panoramę miasta. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Diana Dyda, Elżbieta Marciniak, Ewa Kmieć i Renata Jadam – Lechowicz.

D.Dyda