Dzień francuski w naszej szkole

Na początku kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień francuski. W wybranych klasach przeprowadzone zostały lekcje języka francuskiego, - dla początkujących połączone z prezentacją francuskich zabytków
i ciekawostek o
  tym kraju. Na dwóch tablicach
w budynkach naszej szkoły została pokazana Republika Francuska. Wszyscy uczniowie mogli na nich „pobyć we Francji” i czegoś się o niej dowiedzieć. Było tam wszystko: od danych geograficznych, prezentacji rządzących krajem, zdjęć aktorów i piosenkarzy do prezentacji popularnych marek francuskich samochodów i kulinarnych specjałów. Nie zabrakło zdjęć zabytków i tekstów (wraz z wymową) najpopularniejszych, francuskich zwrotów. Był także  odtwarzacz CD, z którego odgrywano francuskie piosenki.

Dzień zakończył się degustacją na wskroś francuskich bagietek z francuską konfiturą. Zapraszamy na foto reportaż z tego dnia.

A.Deszcz