Dzień hiszpański

W ubiegły poniedziałek 16 kwietnia nauczyciele języków obcych zorganizowali w szkole Dzień Hiszpański w ramach projektu pt. „Poznajemy kulturę i obyczaje innych krajów.” Dzień Hiszpański był to już trzeci etap tego projektu. Podczas tego dnia zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat słonecznej Hiszpanii oraz Wysp Kanaryjskich przynależących do tego kraju.  Z tej okazji zostały przygotowane dwie gazetki oraz prezentacja multimedialna, dzięki którym można było poznać symbole narodowe, kulturę i zwyczaje kraju hiszpańskiego, najważniejsze ciekawostki oraz najpiękniejsze miejsca uwidocznione na widokówkach i zdjęciach. Zorganizowany  został quiz wiedzy, w którym każda osoba biorąca udział, otrzymała naklejkę z napisem: Hola, yo soy…… (Cześć, jestem ……..). Uczniowie i nauczyciele podczas kilku przerw również mogli nauczyć się kilku słówek hiszpańskich zaprezentowanych na gazetce i na stoliku z grami. Quiz i gry słowne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Największe hiszpańskie hity, takie jak: Despacito Luis Fonsi, Daddy Yankee, Bailando Enrique Iglesiasa, Danza Kuduro Don Omara i wiele innych umilały nam czas podczas przerw. W porze obiadowej stołówka szkolna serwowała typową zupę hiszpańską Gazpacho.

A.Garbarz, M.Golonka, M.Pierzchała