W naszej szkole gościli przedstawiciele dąbrowskiego oddziału Strzelca JS 2083

W ubiegłym tygodniu dwunastego kwietnia w naszej szkole gościli przedstawiciele dąbrowskiego oddziału Strzelca JS 2083. Uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć pełne oporządzenie strzeleckie i posłuchać o tym, jak można nauczyć się wielu bardzo pożytecznych rzeczy. Dowiedzieli się, że będąc patriotą i kochając swój kraj można pełniej to wyrażać poprzez działalność w takich grupach jak harcerstwo czy Strzelec właśnie. To członkowie takich organizacji pełnią często zaszczytną służbę warty honorowej podczas ważnych uroczystości państwowych przy pomniku w dąbrowskim parku, dbają o pamiątki po ważnej przeszłości miasta, propagują miłość do ojczyzny, kontynuują oraz rozwijają tradycje rycerskie i dają przykład swoim postępowaniem na co dzień. Poza tym uczą się obowiązkowości i nabywają bardzo ciekawych umiejętności pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Dzieci zgromadzone na sali gimnastycznej mogły się przekonać, że członkowie oddziału strzeleckiego potrafią np. ukrywać się w terenie, świetnie się przy tym bawiąc, albo orientować się i przeżyć w głębokim lesie jedząc tylko to, co ten las zechce im zaoferować.Podczas oglądania filmów i zdjęć dzieci dowiedziały się, że wyjazdy członków oddziału na różne zgrupowania i odbywane wewnątrz grupy zajęcia potrafią być nie tylko ciekawe i uczyć fascynujących rzeczy, ale są przede wszystkim wspaniałą przygodą i kształtują prawdziwy hart ducha oraz ciała.

Na koniec każdy uczeń mógł sam porozmawiać ze Strzelcami, potrzymać w ręce repliki współczesnej broni, wysłuchać gawęd o używaniu bagnetów kiedyś i dziś albo o tym, czym była dla dawnych Polaków szabla i oczywiście sprawdzić to własnymi rękami! To okazało się najbardziej atrakcyjną częścią prezentacji.

Spotkanie z dąbrowskimi Strzelcami być może zaowocuje powstaniem w naszej szkole oddziału Orląt popularnie nazywanych Orlakami? Czas pokaże! Już wkrótce- zapisy!!