Piąte miejsce w ogólnopolskim konkursie dotyczącym literatury fantasy!

W sobotę dwudziestego pierwszego kwietnia na zamku w Baranowie Sandomierskim odbył się finał  IV Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy "Źródła  Marzeń - Sources   of   Dreams", w którym brała udział
i zdobyła piąte miejsce w Polsce nasza uczennica Emilia Kozik z klasy 7b.

Ogólnopolski  Konkurs  Literatury  Fantasy "Źródła  Marzeń - Sources   of   Dreams" ma na   celu   przede   wszystkim propagowanie  czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie literatury ciekawej, zajmującej, a jednocześnie przekazującej  pozytywne  wartości,  m.in.  przyjaźni,  odpowiedzialności,  odwagi  oraz  wytrwałości
w  dążeniu  do  celu.

Konkurs jest także okazją do spotkania nauczycieli różnych miast, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń oraz podniesienia kwalifikacji,  poprzez  uczestnictwo  w  warsztatach  metodycznych  organizowanych  podczas trwania finałów konkursu. Dla uczniów proponowany przez nas konkurs daje możliwość sprawdzenia  swoich umiejętności czytania  ze  zrozumieniem, wyszukiwania i  analizowania  informacji,  redagowania  krótkich  tekstów  użytkowych oraz   skonfrontowania   ich z rówieśnikami z innych miejscowości.

Organizatorami konkursu są Instytut Doskonalenia Nauczycieli, Instytut Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, Organizator Turystyki QUBUS Travel z siedzibą w Katowicach a całość odbywa się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów.

Emilka znalazła się w gronie młodych specjalistów od sagi autorstwa J. Flanagana pod ogólnym tytułem Zwiadowcy.

Konkurs odbył się we wspaniałej scenerii zamkowej w jednej z komnat. Uczestnicy wraz z opiekunami mogli poznać tajemnice zamku, wziąć udział w różnych warsztatach i spędzić  tak praktycznie większość dnia.

Emilce gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy, aby ta przygoda z literaturą była dopiero początkiem!

S.Bator