Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

We wtorek 17 kwietnia 2018 r. uczniowie i uczennice klas IV-VI szkól podstawowych i oddziałów gimnazjów z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska rozpoczęli rywalizację w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas eliminacji gminnych w szranki stanęło 7 drużyn ze szkół podstawowych oraz 2 drużyny gimnazjalne. Najlepsze wyniki osiągnęły: drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej w kategorii klas IV-VII i drużyna uczennic klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w starszej kategorii wiekowej. Obie drużyny zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu.
Ideą turnieju jest propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym. Gospodarzem turnieju eliminacyjnego była Publiczna Szkoła Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.

Etap gminny turnieju, zgodnie z regulaminem, składał się z jest pisemnego testu ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego. Konkurs przeprowadziła Komisja, w której w składzie weszli: Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Marta Chrabąszcz, Kierownik Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Orwat oraz Anna Jastrzębiec-Witowska z tego samego referatu.

W kategorii szkół podstawowych nasza drużyna uzyskała następujące miejsca:

III Miejsce – w składzie: Oliwia Tobjasz, Kamila Jedynak, Michał Zych i Kacper Wąż

I Miejsce – Publiczne Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska w składzie: Emila Soja, Monika Ryczek i Julia Drożdż. Najlepsza drużyna w tej kategorii została przygotowana do turnieju przez p. Andrzeja Soję.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Wręczając nagrody i podsumowując rywalizację turniejową podziękował uczestnikom i ich opiekunom za udział oraz życzył zwycięzcom godnego reprezentowania naszej gminy w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Publicznej Szkole Podstawowej w Nieczajnie Górnej już 24 kwietnia 2018 r. 0 godz. 9:00.

źródło: UMDT