Uczniowie z wizyta u strażaków

9 kwietnia  2018r. uczniowie klasy III a
i III d odwiedzili strażaków  w  Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.  Uczniowie  wzięli udział w programie edukacyjnym „Bezpieczny Dom” w sali „Ognik”.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku pożaru w szkole, domu czy miejscu publicznym. Uczniowie mogli zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, a także mogli sprawdzić, jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar. Dzieci dowiedziały się, że strażacy służą  pomocą także  podczas wypadków i klęsk żywiołowych. Strażacy zaprezentowali również naszym uczniom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych tj. nożyce hydrauliczne, butlę tlenową z maską, kombinezony, węże strażackie, sprzęt medyczny. Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka siedząc w kabinie wozu strażackiego. Na wszystkich uczniów czekała miła niespodzianka możliwość samodzielnie trzymania  węża i polewania wodą do celu. W trakcie naszej wizyty strażacy dostali wezwanie na akcję, dźwięk syren, szybka reakcja strażaków i wyjazd w teren był dla uczniów niezapomnianym wrażeniem. Wizyta w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pozwoliła zrozumieć jak trudny i odpowiedzialny jest zawód strażaka.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej za bardzo miłe przyjęcie naszych uczniów na terenie jednostki.

E.Więcek, A.Krawczyk