Sześciolatki oraz uczniowie kl. 1-4 na spotkaniu z bp. Antonim Długoszem

5 kwietnia 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce niezwykłe widowisko z Kawalerem Orderu Uśmiechu Bp Antonim Długoszem.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor CUW dr Marta Chrabąszcz, Dyrektor Ochronki s. Marta Kołodziej oraz wychowawczynie wraz z sześciolatkami wszystkich przedszkoli publicznych i niepublicznych w Dąbrowie Tarnowskiej.

Blisko 400 dzieci serdecznie i radośnie przyjęło niezwykłego Gościa, znanego z programu telewizyjnego Ziarno. Ksiądz Biskup Antonii Długosz przeprowadził katechezę dotyczącą tajemnicy Zmartwychwstania. Nauczył nas piosenek i chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Dzieci przygotowywały się do tego spotkania już od długiego czasu, ucząc się piosenek, które śpiewa Ksiądz biskup z dziećmi.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00. Kiedy dzieci ujrzały tego niezwykłego Gościa wzniosły okrzyki radości, zaczęły bić brawo. Biskup niczym dziecko wczuł się w atmosferę radości i zaczął razem z dziećmi klaskać, kołysać się, a nawet skakać.

Gdy zaczęto śpiewać, miało się wrażenie, iż szkoła przerodziła się w wielką łódź mającą na swym pokładzie Jezusa i najmłodszych.
Piosenki były przede wszystkim wesołe. Ksiądz Biskup razem z dziećmi oddawał chwałę Panu przez taniec, gesty i wspólny śpiew.
Na koniec ksiądz Biskup pozostawił dla każdego upominek. Smutno było żegnać tak zacnego Gościa, ale pozostaje możliwość oglądania go w każdą niedzielęw telewizji.

Spotkanie zainicjowała i przygotowała  p. Justyna Wajda.

J.Wójtowicz-Wajda