Finał ogólnoszkolnego konkursu plastycznego na plakat: Moja ojczyzna – stulecie wolności

Konkurs organizowany był z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawione działania zostały przeprowadzone do końca marca w ramach VI edycji ogólnopolskiego Konkursu "Szkoła młodych patriotów", do którego przystąpiła szkoła w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Głównym organizatorem "Szkoły młodych patriotów" jest Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem konkursu było rozbudzenie inwencji twórczej i kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów. Tematyka i treść zawarte na kilkudziesięciu plakatach łączyły się z motywem odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. Po przejrzeniu prac komisja złożona z nauczycieli plastyki stwierdziła, że konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: klasy IV – VI oraz klasy VII i oddziały gimnazjalne.

W kategorii IV – VI wyróżniono:

I miejsce:

Szymon Bieś V a

Jakub Celak IV a

II miejsce:

Julia Nowak VI a

Nadia Marzec IV d

Julia Śledź V a

III miejsce:

Weronika Kogut IV a

Gabriela Wajdowicz IV c

Zuzanna Mosio IV b

Wyróżnienie:

Hanna Ostręga kl. IV d

W kategorii klas VII i Gimnazjum wyróżniono:

I miejsce:

Joanna Leżoń II bg

Katarzyna Orzechowska III bg

II miejsce:

Wiktor Balasa VII c

Dawid Chrabąszcz VII a

III miejsce:

Jakub Lewandowski II bg

Gabriela Gmyr III bg

Wyróżnienie:

Gabriela Kozicka II bg

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!

S.Bator