ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

dzienwody

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszych grupach dzieci również przyłączyły się do świętowania. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Kolorowy deszcz - woda, pianka do golenia, barwniki; Eksperyment z wodą i pieprzem zwany uciekający pieprz; Eksperyment wędrująca woda; Kolorowa tęcza ze Skittlesów.
Na koniec nauczycielki przypomniały dzieciom, w jaki sposób mogą one podczas codziennych czynności oszczędzać wodę.