Dzień Gofra w oddziałach przedszkolnych

dzien gofra przedszkoel25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Wszyscy dobrze znają pulchne i chrupiące wafle przygotowane w gofrownicy, która nadaje im charakterystyczny kształt prostokąta lub serca. Podawane najczęściej z bitą śmietaną lub dżemem. W naszych oddziałach przedszkolnych również świętowaliśmy Dzień Gofra. Z tej okazji przedszkolaki z pomocą pań upiekły pyszne gofry na drugie śniadanie. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jakie produkty są potrzebne do przygotowania gofrów, a także jak ostrożnie obchodzi się z urządzeniami takimi jak mikser i gofrownica. Zajęcia kulinarne jak i degustacja gofrów dostarczyły dzieciom wiele radości i przyjemności.