Międzynarodowy Projekt Czytelniczy Magiczna Moc Bajek

bajki25 listopada w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym Magiczna Moc Bajek w naszych Oddziałach Przedszkolnych zrealizowaliśmy zadanie 8 - „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Już od samego rana w naszych Oddziałach przedszkolnych towarzyszył bajkowy nastrój.Przedszkolaki przyniosły bajkowe maskotki, książki w swych strojach miały elementy bajkowe.W tym dniu zabawom, quizom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, kolorowały , słuchały bajek. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec przedszkolaki wykonały piękne bajkowe prace plastyczne. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.