Spotkanie z Leśniczym

lesniczy

4.11.2021 roku na zaproszenie Odkrywców świata i Tropicieli przyrody przybył do przedszkola niezwykły gość: Pan Leśniczy Janusz Idler z Nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej. W czasie spotkania pan leśniczy opowiadał przedszkolakom na czym polega jego praca, w jaki sposób przedszkolaki mogą pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Dzieci dowiedziały się także o tym, że nie powinno się dokarmiać ptaków chlebem, a ziarnem zbóż i to najlepiej owsem i jeśli w określonym miejscu zaczniemy dokarmianie, to należy je kontynuować i wykładać karmę ciągle, bo ptaki przyzwyczajają się do tych miejsc.

Pan leśniczy przypomniał również wiadomości na temat lasu, jakie ma znaczenie w naszym życiu, jakie zwierzęta żyją w lesie oraz jak należy się zachowywać w kontakcie z nimi. Największą atrakcją okazała się praca plastyczna, która polegała na stworzeniu kul tłuszczowych dla ptaków. Wykonane kule tłuszczowe i przysmaki dla ptaków pięknie będą prezentowały się w przydomowym ogródkch wabiąc coraz to większe grono ptaków.

Na koniec spotkania przedszkolaki zostały obdarowane karmnikiem, przysmakami dla ptaków oraz drobnymi upominkami. Serdecznie dziękujemy Panu Januszowi za bardzo ciekawe zajęcia, które odbyły się w miłej atmosferze.

A.Krawczyk, B.Pikul