Święto drzewa

Od kilku lat 10 października obchodzony jest w Polsce Dzień Drzewa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz edukacja ekologiczna.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w tym dniu włączyli się w tę akcję, uczestnicząc w różnych działaniach o charakterze proekologicznym. Nie zabrakło gier, konkursów oraz zabaw ukazujących znaczenie drzew dla człowieka i przyrody. Zwieńczeniem obchodów Dnia Drzewa był uroczysty apel na który przybył Pan Paweł Sarnecki, reprezentant Referatu Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa Urzędu Miejskiego. W sadzenie drzewa, któremu nadano imię „Odblaskowy Bajtek” włączyło się również Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska, które przekazało sadzonkę na ręce Dyrekcji. Działania dzieci i przeżycia, jakie im towarzyszyły z pewnością wpłyną na ukształtowanie właściwych postaw wobec przyrody.

Szkolne przedstawienie z okazji Dnia Drzewa przygotowały panie: Jadwiga Wróbel, Dorota Gubernat-Mikos, Agnieszka Śliwa, Justyna Wójtowicz.

J.Wróbel, D.Gubernat-Mikos, A.Śliwa, J.Wójtowicz