Odblaskowa szkoła 2023 – wręczenie nagród

odblaskowa24

We wtorek 6 lutego 2024 roku, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023” województwa małopolskiego, która miała miejsce w Kinie Kijów w Krakowie. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor Anną Fido i koordynatorem konkursu Małgorzatą Gawlik. Urozmaiceniem gali było wyświetlenie filmu „Akademia Pana Kleksa”.
Podczas uroczystości głos zabrali znakomici goście, którzy podkreślili ogromne znaczenie konkursu i podejmowanych działań na rzecz bezpieczeństwa, zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Małopolski Konkurs „Odblaskowa Szkoła” jest realizowany od 2010 roku. W ciągu 13 edycji wzięło w nim udział prawie 4 tysiące szkół podstawowych z naszego województwa, a łącznie 700 tysięcy uczniów zostało wyposażonych w elementy odblaskowe i kamizelki. Ponadto ukazało się ponad 32 tysiące publikacji promujących korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych. Formuła konkursu pozwala dotrzeć do wszystkich grup wiekowych uczestników ruchu drogowego. Nasza szkoła z dumą zajęła IV miejsce w konkursie, co przyniosło nam tytuł najlepszej szkoły w powiecie. Dodatkowo, jako jedyna uczestnicząca placówka otrzymaliśmy grawerowany dyplom za wyjątkową szatę graficzną sprawozdania. To niezwykłe wyróżnienie stanowi potwierdzenie naszej pracy i zaangażowania w promowanie bezpieczeństwa na drogach oraz aktywne uczestnictwo w konkursie „Odblaskowa Szkoła”.
Te osiągnięcia zobowiązują nas do kontynuowania naszych wysiłków w dziedzinie promowania bezpieczeństwa drogowego wśród uczniów oraz społeczności lokalnej. Widząc pozytywne efekty dotychczasowej pracy, jesteśmy zmotywowani do podejmowania jeszcze większych wysiłków i rozwijania nowatorskich rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa.
M. Gawlik