Sukces w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym

konkursstrazacki

Miło nam poinformować o sukcesie naszego ucznia z klasy 5c, Jakuba Drąga. Dnia 5 lutego 2024 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego za rok 2023/2024.
W ocenie prac konkursowych uczestniczyła specjalnie powołana Komisja, składająca się z Księdza Zygmunta Warzechy – Kapelana Strażaków Powiatu Dąbrowskiego, Pana Krzysztofa Bryka – Wicestarosty Powiatu Dąbrowskiego, Pana Stanisława Strońskiego – artysty, malarza, rzeźbiarza, Pracownika Dąbrowskiego Domu Kultury, oraz Pana Mariusza Klimaja – Pracownika UMiG Szczucin.
W trakcie oceny prac konkursowych Komisja wyróżniła kilka szczególnie wartościowych projektów. W grupie II (klasy V-VIII) praca Jakuba zajęła IV miejsce. Jest to nie tylko zaszczytne wyróżnienie dla Jakuba, ale również ogromne osiągnięcie zarówno dla niego, jak i dla naszej szkoły. Dodatkowo, praca Jakuba została zakwalifikowana do udziału w wojewódzkim etapie konkursu, co świadczy o jej wysokim poziomie artystycznym.
Warto podkreślić, że tematyka pożarnicza jest niezwykle istotna, a promowanie jej poprzez różnorodne inicjatywy, takie jak Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny, ma ogromne znaczenie dla społeczności lokalnej. Dzięki takim przedsięwzięciom młodzi ludzie mają szansę nie tylko wyrazić swoją twórczość, ale również zwiększyć swoją świadomość na temat zagrożeń pożarowych oraz roli strażaków w społeczeństwie.
M. Gawlik