Świetliki na tropie bezpiecznej zimy - matematyczne gry i kukiełkowe przygody

matematycznegryplanszowe

W ramach działań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Wspólnie mocniejsi – uczymy się poprzez integrację” , grupa świetlików przeszła kolejny etap edukacyjny, tym razem poświęcony matematycznym grom planszowym. Kreatywność dzieci została uwieczniona w tworzonych przez nie grach, które nie tylko rozwijały umiejętności matematyczne, ale także stymulowały logiczne myślenie. Nie zatrzymując się na osiągnięciach planszowych, świetliki postanowiły skorzystać z kolorowych kukiełek, by przypomnieć wszystkim o istotnych zasadach bezpieczeństwa zimą. Poprzez wykorzystanie kukiełek każde dziecko wcieliło się w postać kukiełkową, zdolną opowiadać o potencjalnie niebezpiecznych zachowaniach związanych z zimową aurą. To interaktywne podejście do tematu sprawiło, że przekaz o bezpieczeństwie stał się bardziej atrakcyjny i przyswajalny dla najmłodszych uczestników projektu.
Zajęcia zostały poprzedzone pasjonującą bajką, której tematyka koncentrowała się wokół zimowego bezpieczeństwa. Pomimo pełni zimy, dzieci zdają sobie sprawę, że przygoda i nauka idą w parze z odpowiedzialnością. Podkreślają, że zachowanie bezpieczeństwa jest równie ważne jak radość płynąca z zimowych zabaw.
Nauczyciele świetlicy