Ach! Co to był za dzień …. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę

zabawyprzedszkolePierwszego dnia kalendarzowej wiosny czyli 21 marca każdy z przedszkolaków przyszedł do oddziału przedszkolnego ubrany w wiosenne kolory. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku: m.in. uczyły się nowej piosenki o wiośnie, improwizowały taniec, bawiły się w zabawę „Grasz w zielone?”, kolorowały wiosenne obrazeki, poznały tradycję topienia Marzanny. Poznawały pierwsze oznaki wiosny, założyły wiosenny kącik przyrodniczy z wiosennych kwiatków, posadziły cebulki i fasolę. Oglądały filmy o wiośnie i o budzącej się przyrodzie. Szukały w okolicy szkoły oznaków wiosny.  Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.