Happening „Przechodź bezpiecznie”

heppening

12 października 2022 roku z inicjatywy Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej działającej pod przewodnictwem Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka przeprowadzono edukacyjną kampanię pn. „Przechodź bezpiecznie”.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 5c „wyposażeni” w tematyczne transparenty wykonane na lekcjach techniki.
Akcję promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym zorganizowano we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Ośrodkiem Nauki Jazdy „Jedynka”
w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie.
Podczas tego przedsięwzięcia apelowano do mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego, uczestników ruchu drogowego – zarówno kierujących, jak i pieszych, o rozwagę oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania.
Podczas happeningu zwracano szczególną uwagę na wykroczenia pieszych i kierujących wobec pieszych. Licznie zgromadzeni mogli zobaczyć „pozorantów” - uczniów Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy demonstrowali zachowanie prawidłowe i nieprawidłowe pieszych, przechodzących przez przejście. Przedstawiono różne sytuacje zarówno te właściwe jak i naruszające zasady obowiązujące w kodeksie ruchu drogowego.
Pamiętajmy! Właściwa relacja "kierujący – pieszy" i wzajemna dbałość o drugiego uczestnika ruchu drogowego to podstawa bezpieczeństwa.
Zapraszamy na stronę internetową Tarnowskiej TV na której znajdziecie relację z akcji i wywiady z naszymi uczennicami.
ttps://www.tarnowska.tv/artykul/14135,jak-przejsc-przez-przejscie-zgodnie-z-przepisami-tego-uczy-powiatowa-rada-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego-w-dabrowie-tarnowskiej
P.Mikos