W klasie 1a było smacznie i przede wszystkim zdrowo!

owocoowe szaszlyki1

W ramach zajęć prozdrowotnych uczniowie zrobili zdrowy deser. Podczas poniedziałkowych zajęć uczniowie z wychowawcą p. Justyną Wajdą własnoręcznie przygotowali pyszne szaszłyki owocowe. Uczniowie do klasy przynieśli świeże owoce: jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Uczniowie pracowali w grupach. Było zgodnie i efektywnie.
Pierwszoklasiści samodzielnie nadziewali na patyczki owoce tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki. Degustacja była udana, a bezpieczeństwo zapewnione. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.
Dziękuję rodzicom za przygotowanie produktów.
J.Wajda