„Świętokrzyskie Góry w sobie magnes mają…”

goryswietokrzyskieUczniowie kl. 4b, 4d i 8a, aby jeszcze na chwilę zatrzymać wakacyjnego ducha , 29 września wyruszyli na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Żeby łyknąć nieco historii i strawy duchowej na początku odwiedzili Święty Krzyż – pobenedyktyński zespół klasztorny. Zwiedzili tam Sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża i Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej . Następnie Drogą Królewską zeszli do Nowej Słupi, gdzie firma Agroturystyka Eco „Wąkop 6” przygotowała dla nich ognisko. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek i ziemniaków, ale były też owoce, słodkie smakołyki i ciepła herbata. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Uczniowie z plecakami pełnymi wrażeń i pamiątek wrócili do domu, marząc o kolejnej wyprawie.