Nasze Odblaskowe Pozdrowienia dotarły do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej!

pozdrowieniaodblaskowe

Niezwykle miły dzień dla naszej szkolnej społeczności przyniósł finał akcji przekazania odblaskowych pozdrowień za pośrednictwem posła na Sejm RP Pana Wiesława Krajewskiego na ręce Wicemarszałka Sejmu Pana Ryszarda Terleckiego.
Jesteśmy dumni z zaangażowania uczniów naszej szkoły wspieranych przez rodziców w szerzenie odblaskowej idei, która od lat jest nam bardzo bliska.
Odblaskowe pozdrowienia naszych uczniów w postaci pięknie wykonanych kartek pocztowych promujących noszenie odblasków wywołały niemałe i bardzo pozytywne zamieszanie w sejmowych kuluarach! Kolejny raz wyszliśmy z propagowaniem noszenia odblasków poza małą ojczyznę Dąbrowę Tarnowską. Założeniem przedsięwzięcia było nie tylko propagowanie idei bezpieczeństwa na drogach, ale też zaprezentowanie dokonań Szkoły Podstawowej nr 2 na tym polu wobec przedstawicieli centralnej władzy państwowej. W tym przedsięwzięciu wsparł nas poseł na sejm RP z naszego regionu Pan Wiesław Krajewski, który nigdy nie jest obojętny na żadne potrzeby ani działania uczniów, rodziców i nauczycieli. To dzięki niemu nasze odblaskowe pozdrowienia dotarły do włodarzy państwa i stały się swoistą atrakcją dnia na korytarzach pod kolumnami polskiego parlamentu.
Nasza akcja stanowiła zaproszenie i jednocześnie zachętę dla posłów na sejm, aby stali się liderami bezpieczeństwa w swoich regionach i promowali idee ograniczania wypadków na drogach poprzez wzmożone agitowanie na rzecz powszechnego noszenia odblasków. Nieodmiennie i zawsze podkreślamy, że nie ma nic cenniejszego na świecie od życia i należy robić wszystko, aby każde życie ochronić przy użyciu wszelkich dostępnych środków. Nie od dziś wiadomo, iż na drogach w wyniku nieszczęśliwych wypadków lub kolizji co roku ginie lub odnosi obrażenia więcej ludzi – w tym ogromna ilość pieszych - niż w wyniku śmiertelnych chorób czy innych nieszczęść. Dlatego należy szczególnej zwracać uwagę na zwiększenie bezpieczeństwa w tym zakresie. Jednym z najprostszych i najbardziej oczywistych sposobów jest noszenie odblasków. Dzięki nim znacznie zwiększa się widoczność na drodze po zmroku i w okresie jesiennej szarugi, dzięki czemu kierowcy zawsze mają czas na reakcję.
Jest nam ogromnie miło, że przedstawiciel naszego regionu w polskim parlamencie, Pan Wiesław Krajewski, doskonale rozumie wszelkie działania na rzecz bezpieczeństwa i podejmując współpracę z dąbrowską dwójką pomaga nam je promować. Dziękujemy też Dyrektorowi Szkoły Pani Annie Fido za ciągłe czuwanie i niezachwiane wsparcie wszelkich działań związanych z propagowaniem bezpieczeństwa. Ogromne znaczenie ma również zaangażowanie wszystkich nauczycieli. Dzięki temu dwójka należy do czołówki szkół promujących bezpieczeństwo.