Noc profilaktyki- noc Anielska

W nocy z 17/18 czerwca dbyła się w naszej szkole trzecia już z kolei noc profilaktyczna, tym razem pod hasłem: „Aniołem być to ważna sprawa, aniołem być to fajna zabawa”. Całą imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Fido, która zacytowała hasło tegorocznej nocy, przywitała wszystkie dzieci oraz grzecznie pożegnała rodziców. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do parku miejskiego, gdzie szukali skarbu aniołów, który był nagrodą dla najlepszej grupy. Dzieci musiały wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, sprytem, szybkością, celnością oraz kreatywnością. Grupa, która wykonała wszystkie konkurencje w najkrótszym czasie zdobyła  niezwykły skarb – byli to uczniowie klasy 5a i 5b. Po wyczerpującym wyścigu wszyscy wrócili do szkoły, gdzie zjedli samodzielnie przygotowaną kolację. Szybka, wieczorna toaleta poprzedziła przepiękną bajkę, czytaną  przez naszego gościa pana Jacka Sarata – Przewodniczącego Rady Miejskiej, po wysłuchaniu której uczniowie zajęli swoje miejsca na materacach, karimatach, śpiworach i usnęli po wyczerpujący wieczorze. Pomocą w przygotowaniu i przeprowadzeniu tegorocznej nocy profilaktycznej służyli  się: Pan Michał Bartnik, który ufundował dwie maskotki oraz słodycze; Pani Elżbieta i Krzysztof Cygan, zapewniali nam bezpieczeństwo i opiekę medyczną; Pan Robert Wężowicz i grupa Strzelców; Ochotnicza Straż Pożarna z Nieczajnej Górnej; Pan Ireneusz Pietryka – instruktor karate oraz dąbrowscy łucznicy pod opieką Pani Beaty Chmielewskiej. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

D.Dyda, K.Wąż, J.Wójtowicz