Wycieczka klas III b, III c i III d do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat -Krajno

wycieczka3cki3d

Koniec roku szkolnego to czas sprzyjający organizacji wycieczek szkolnych. W przedostatnim tygodniu przed wakacjami uczniowie z klas III b, III c i III d udali się do Parku Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno, usytuowanego u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich tj. Łysicy, w miejscowości Krajno - Zagórze.
Pierwszym punktem wizyty był seans filmowy w Kinie 6D, który wywołał u dzieci niesamowite emocje, mogły go bowiem poczuć wszystkimi zmysłami. Do standardowego obrazu 3d, dźwięku stereo dodane były efekty takie, jak: podmuch wiatru, ruchome fotele, strzał powietrzny, woda, bańki, efekt myszek. Wraz z filmowymi bohaterami dzieci odbyły przejażdżkę przepełnioną ostrymi zakrętami, licznymi zmianami położenia, a nawet wjazdem do paszczy strasznego potwora. Pędząc po torze poczuły, czym jest prawdziwy pęd kolejki górskiej, a co więcej doświadczyły spotkania z latającymi stworzeniami, które próbowały je zmieść podmuchem swoich skrzydeł.
Kolejną atrakcją był pobyt w parku linowym, jednym z największych tego typu miejsc w Polsce, w całości zbudowanym na palach. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe, odwagę, samozaparcie i wytrzymałość na wybranej przez siebie trasie: dziecięcej, łatwej, czy średnio-zaawansowanej. Warunkiem wejścia na trasę Łatwą, Średnio-zaawansowaną było bezbłędne zaliczenie szkolenia prowadzonego przez uprawnionego instruktora na specjalnie przygotowanej trasie szkoleniowej. Chętni przechodzili trasę z asekuracją własną, otrzymali uprząż biodrową i kask.
Następnie udaliśmy się do Alei Miniatur, w którym w ciągu jednego dnia możliwa była podróż dookoła świata. Uczniowie przenieśli się prawie na wszystkie kontynenty, aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. Dzieci miały okazję podziwiać miniatury najsławniejszych cudów architektonicznych i cudów stworzonych przez naturę, były to m.in.: Bazylika św. Piotra, Akropol, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Biały Dom, wodospad Niagara, Świątynia Lotosu, cerkiew w Moskwie, wieże World Trade Center, Akropol i słynna Piramida Słońca w Meksyku. Na samym szczycie odkryliśmy skarby starożytnego Egiptu: Świątynię Ramzesa II w Abu Simbel i pilnowaną przez Sfinksa Piramidę Cheopsa. Naszą wycieczkę po Parku Miniatur rozpoczęliśmy we Włoszech i tam też ją zakończyliśmy podziwiając Wulkan Etna. W znajdującej się na szczycie alei kawiarence sezonowej, z tarasu widokowego, delektując się pysznymi lodami, podziwialiśmy cały miniaturowy świat.
Po spacerze Aleją Miniatur przyszła pora na relaks w lunaparku, który gwarantował świetną zabawę. Na dzieci czekały takie atrakcje, jak: strefa dmuchanych zamków z 7 metrową zjeżdżalnią czy dmuchaną dżunglą, elektryczne łódeczki, aqua rollercoaster; stacja kosmiczna - oferująca 40 mb tuneli, wieżyczki, rakiety, samoloty oraz wieża obserwacyjna; eurobungee, czyli połączenie typowego bungee i trampoliny; slider – 100 m zjeżdżalnia na specjalnych pontonach; aqua zorbing, czyli świetna zabawa w napompowanej kuli wodnej w basenie - gdzie dzieci mogły przetestować umiejętności chodzenia po wodzie; skuterki elektryczne; bawialnia i inne.
Na koniec warto również wspomnieć, że Sabat - Krajno został uhonorowany przez Urząd Marszałkowski woj. Świętokrzyskiego jako najlepsza atrakcja turystyczna regionu. Został też laureatem nagrody „Wędrowca świętokrzyskiego” w 2013 r. oraz ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” pod patronatem Prezydenta RP.
To była bardzo udana, pełna wrażeń wycieczka. Zresztą zobaczcie sami.
R.Klimek, A.Krawczyk, T.Giza