Festiwal Regionalizmu w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - wystawa rękodzieła ludowego

regionalizm1

Od 19 kwietnia b.r. w ramach realizacji wniosku grantowego pt. „Festiwal Regionalizmu w Dąbrowie Tarnowskiej” w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej została przygotowana wystawa rękodzieła ludowego. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Radgoszczy udostępniły uczniom, rodzicom, nauczycielom i mieszkańcom miasta stoisko prezentujące rękodzieło ludowe (rzeźba, malarstwo, różnego rodzaju techniki zdobienia przedmiotów użytkowych, hafty i koronki, elementy strojów ludowych, ręcznie robione serwety na szydełku, kwiaty z bibuły i krepiny, rzeźby, wytwory ze słomy, wytwory z papierowej wikliny tj. koszyki, pudełka, przedmioty użytkowe ozdobione techniką decoupage, produkty wykonane z filcu, gliny, ceramiki, tkanin, itp.).
Wystawa miała charakter promocyjny i wychodziła naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnej z zakresu obcowania z regionalną tradycją ludową. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, a szczególną atrakcją dla zwiedzających były indywidualne rozmowy z artystkami ludowymi, przedstawicielkami KGW w Radgoszczy, które reprezentowały wytwory powstałe w ramach działalności tego koła. Ekspozycja została zorganizowania we współpracy z Partnerstwem dla Rozwoju Obszarów Wiejskich Ekonomika – Nauka – Tradycja „PROWENT” Lokalna Grupa Działania w Mielcu.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki