Kolejne spotkanie w klasie 3a w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego EMOCJA

3a emocjenowak

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie w klasie 3a w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego EMOCJA. Razem z psychologiem szkolnym powędrowaliśmy do krainy „Mocy słów”. Jak już mamy w zwyczaju, zajęcia rozpoczęliśmy od „Termometra uczuć”, który wskazywał nasze samopoczucie na początku zajęć. Następnie zapoznaliśmy się z bajką „O ciepłym i puchatym”. Okazało się, że w naszej codzienności jest dużo ciepłego i puchatego tzn. miłych słów, zachowań ale czasami spotykamy się też z „zimnym i kolczastym” - zachowaniem lub słowami, które sprawiają nam przykrość. W naszej dyskusji padło wiele pomysłów, co robić aby „ciepłego i puchatego” było jak najwięcej. Gdy skończyliśmy rozmawiać, każdy z nas obdarował kolegę/koleżankę z klasy „ciepłym i puchatym” - to było naprawdę fajne uczucie. Zbliżając się do końca lekcji postanowiliśmy się zrelaksować. Przy muzyce relaksacyjnej, Pani psycholog czytała opowiadanie „Biały obłoczek”, które przeniosło nas na łąkę, spoglądaliśmy w bezchmurne niebo, czuliśmy powiew wiosennego wiatru na twarzach aż w końcu sami zamieniliśmy się w biały lekki obłoczek. Czuliśmy się lekko i było nam przyjemnie. Nie możemy się doczekać kolejnej podróży - jedziemy do krainy empatii.
Zajęcia miały na celu rozwój funkcjonowania społecznego poprzez rozwój kompetencji komunikacyjnych, życzliwości, wrażliwości na potrzeby innych, otwartości i empatii. Wdrożona została stymulacja odprężenia.

A.Nowak, J.Wajda