Udział w kolejnej edycji konkursu regionalnego

Dnia siódmego czerwca 2016 roku w Gimnazjum nr 1 odbędzie się finał V Edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Dąbrowie Tarnowskiej i Regionie zorganizowany przez SCE. Celami konkursu jest między innymi propagowanie przedsięwzięć podtrzymujących tradycje regionalne i narodowe, wzmacnianie więzi lokalnych i popularyzowanie przez uczniów wiedzy o swoim regionie. W tym roku należało wykonać prezentacje multimedialną dotyczącą własnego regionu, jego kultury, historii, ciekawych miejsc itd. Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli bardzo aktywnie na ten konkurs i nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie eliminacji – pani Renata Nadolska i pan Sławomir Bator mieli dużo pracy, gdyż trzeba było przeanalizować i wybrać najlepsze spośród 20 przygotowanych prezentacji. Jak potwierdza komisja, wybór był bardzo trudny, bo prawie każda praca była bardzo wartościowa , ciekawa i niemal profesjonalnie wykonana. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i – często – rodzicom, za pomoc w przygotowaniach. To jednak w dużym stopniu rola samego konkursu – poprzez poszukiwania ciekawych materiałów wiedzę na temat swojego regionu i okolic zdobywają nieraz całe rodziny! Do ścisłego finału przeszli uczniowie: Anna Korzec, Alicja Kozaczka, Aleksandra Wąż, Maja Łoś, Marek Kacper, Nadolski Jakub.  Zwycięzcom eliminacji gratulujemy i życzymy sukcesu w finale!

S.Bator