Szanowni Rodzice.
19 lutego będziemy obchodzić Jubileusz 90 –lecia utworzenia Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz 50-lecia nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika. Pragniemy, w czasie przygotowań do tej uroczystości odtworzyć dawną salę lekcyjną, a w niej m. in. „Ścianę wspomnień”, na której umieścimy najcenniejsze zdjęcia (ksera/duplikaty zdjęć) i informacje z życia uczniów i pracowników szkoły z dawnych lat. Intencją naszych działań jest nie tylko podtrzymywanie tradycji szkoły, ale także przedstawienie „historii mniej znanej” z dawnych lat szkoły, integracja absolwentów i nauczycieli, ze wzruszeniem i sympatią wspominających lata szkolne.
Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przesyłanie nam wartościowych dla Państwa, czy też Waszych Rodziców – absolwentów SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zdjęć z dawnych lat szkolnych (mogą być też zdjęcia w wersji cyfrowej – „zdjęcie zdjęcia”), pamiątek, zapisków, zeszytów, itp., które będziemy mogli wykorzystać.
Zachęcamy też do pisania wspomnień związanych z nauką w szkole i przesyłanie ich do końca stycznia 2022 roku drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub doręczenie osobiście do sekretariatu szkoły.
Serdecznie dziękujemy za wszelką współpracę.