Historia bliżej nas.

kopernik test wiedzy13 stycznia 2022 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie wiedzy o szkole. Zmagania stanowiły motywację do zagłębienia się w historię nie tylko świata czy Polski, ale właśnie swojego najbliższego otoczenia. Relacje i archiwalne podania z niemal dziewięciu dekad istnienia szkoły, wzbudziły w uczestnikach niezwykłą ciekawość. Zdobyta wiedza pozwoliła poczuć istotną rolę, jaką odgrywa każdy z uczniów, ponieważ szkoły nie tworzą klasy, czy korytarze, a ludzie, nasze relacje i przyjaźnie, które często zawieramy na całe życie. Była to bardzo cenna lekcja, a przy tym wspaniała zabawa, gdyż nie zabrakło pytań wymagających spostrzegawczości czy logicznego myślenia. Konkurs został przeprowadzony w ramach przygotowania do zbilżającej się 90 rocznicy powstania szkoły. Każdy z uczestników spisał się doskonale, ale z dumą informujemy, że najlepsza okazała się Gabriela Wajdowicz z klasy 8c. Wyróżniających się wyników gratulujemy także Karolinie Janowiec z klasy 7c, Aleksandrze Kaganek z 8 c, Karolinie Ostrędze z 8 a oraz Weronice Majce z 4 c.

D.Pikul, D.Kłos-Kufel