Bezpieczna jazda

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Bezpieczna jazda . Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy”. Program realizowały klasy czwarte przygotowujące się do egzaminu na kartę rowerową, które dodatkowo mogły  poszerzyć wiedzę na temat podstawowych zasad zachowania się po drodze. Za jego pośrednictwem zostały przekazane  informacje
nt. bezpiecznego poruszania się po drogach  a każdy uczeń otrzymał materiały edukacyjne w postaci książek do zajęć z wychowania komunikacyjnego. Dodatkowo wszyscy uczniowie klas IV otrzymali kamizelki oraz opaski odblaskowe. Całość programu koordynowała przez p. Małgorzatę Gawlik.

Twórcą, organizatorem oraz sponsorem programu „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy” jest firma McDonald’s Polska a wsparcia merytorycznego programowi „Bezpieczna jazda” udziela Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Główna Policji.

M. Gawlik