„Trening koncentracji uwagi z elementami uczenia się”- spotkanie z psychologiem

treningucxeniasie1aDzisiaj uczniowie klasy 1 B ponownie spotkali się z psychologiem szkolnym w ramach „Treningu koncentracji uwagi z elementami uczenia się”. Zajęcia były bardziej muzyczne niż „klasyczne” ale może zacznijmy od początku. Po przywitaniu dzieci przypomniały co robiliśmy na poprzednich zajęciach oraz przypomniały zasady efektywnej koncentracji. Następnie przeszliśmy do ćwiczeń. Zadaniem uczniów było powtarzanie i zapamiętywanie wybijanego rytmu, wykonanie ćwiczenia na relaksację „Spokój żabki” a na sam koniec.. TANIEC i to bardzo żywiołowy, któremu towarzyszyły uśmiechy, radosne gesty i wspólna zabawa. Spotkanie pokazało dzieciom, że przez zabawę również można trenować koncentrację.

A.Nowak