Wyniki II Gminnego Turnieju Strategicznych Gier Planszowych

planszówki konkursW środę 17 listopada w godzinach 10.00 - 14.00 odbył się organizowany przez naszą szkołę II Gminny Turniej Strategicznych Gier Planszowych. Bardzo miło nam jest poinformować, że pięć szkół naszej gminy przysłało swoich reprezentantów, z których każdy bez wyjątku wykazał się dużymi umiejętnościami zarządzania kartami, strategicznymi pomysłami na ruchy jednostek podczas walk, wiedzą historyczną i znajomością dość trudnych do opanowania zasad. Przypominamy, że uczestnicy musieli się zmierzyć ze strategiczną grą wojenną autorstwa Łukasza Wrony i Marka Piwońskiego. pod tytułem "Trzecie Powstanie 1921" Gra powstała w ramach działalności krakowskiego Stowarzyszenia Pospolite Ruszenie, które zajmuje się popularyzacją historii z wykorzystaniem gier i rekonstrukcji historycznej. Obie te aktywności połączyło w najnowszym przedsięwzięciu “Trzecie powstanie na planszy”, które poświęcone jest III powstaniu śląskiemu w jego 100. rocznicę wybuchu. Szkoła Podstawowa nr 2 wzięła udział w projekcie i stąd właśnie egzemplarze tej gry strategicznej. Szkoły reprezentowali: Szkoła Podstawowa im. J. Bema w Laskówce Chorąskiej - Patryk Wałaszek i Tomasz Król, Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. J. Popiełuszki w Nieczajnie Górnej - Klaudia Czerwińska, Karol Dobrowolski, Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Smęgorzowie - Bartosz Małek i Kamil Kogut, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II - Kinga Fido i Blanka Pietras, Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika - Christian Szostok i Artur Zych. Po kilku godzinach walk i zmagań na planszach udało się wyłonić pierwszą trójkę zwycięzców: 1 miejsce zdobył Karol Dobrowolski ze szkoły z Nieczajny Górnej, drugie miejsce zdobył Christian Szostok z dąbrowskiej dwójki, a trzecie Artur Zych - również z dwójki. Triumfatorom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na trzecia edycję turnieju za rok! Turniej został zorganizowany przez p. Sławomira Batora i p. Konrada Wajdę.

S.Bator, K.Wajda