Eliminacje do II Gminnego Turnieju Strategicznych Gier Planszowych w naszej szkole już za nami!

eliminacje

W poniedziałek ósmego listopada odbyły się w naszym Szkolnym Klubie Gier Planszowych GRACIARNI eliminacje do II Gminnego Turnieju Strategicznych Gier Planszowych organizowanych po raz drugi przez dąbrowską dwójkę. W tym roku dzięki udziałowi w projekcie i zajęciach on - line zorganizowanych przez Stowarzyszenie Pospolite Ruszenie dotyczących historii walk powstańczych na Śląsku w latach 1919-1921 dysponujemy egzemplarzami dwuosobowej historycznej wojennej gry planszowej: „Trzecie powstanie 1921” wydanej pod patronatem MON i opracowanej przez Stowarzyszenie Pospolite Ruszenie.
Sama gra dotyczy dramatycznych starć między Polakami i Niemcami podczas trzeciego powstania śląskiego i turniej jest formą upamiętnienia tych wydarzeń z okazji setnej rocznicy w roku 2021 .
Według uczniów rozgrywka w Trzecie powstanie nie należy do łatwych i choć dostarcza bardzo dużo pozytywnych wrażeń, podczas zajęć ilość chętnych uczniów drastycznie zmalała. Wspólne omówienie zasad, sprawdzenie możliwości i opanowanie wszystkich niuansów związanych z mechanika gry zajęło kilka dobrych godzin na osobnych zajęciach. Pozostali najwytrwalsi i do eliminacji przystąpiło czterech zawodników, a przy okazji stałych bywalców klubu: Aleksander Bator z klasy III c, Igor Bociek z klasy V c, Artur Zych z klasy VII d oraz Christian Szostok z klasy VII e. Walka była bardzo zacięta i wyrównana i trwała od 12.45 do 15.00, a i to nie pozwoliło wyłonić zwycięskiej dwójki w tym podejściu. Zawodnicy przystąpili do gry na drodze losowania i w każdym przypadku musiały się odbyć trzy rozgrywki z powodu wyrównanej walki. Dopiero spotkanie na drugi dzień ostatecznie rozstrzygnęło kto będzie reprezentował naszą szkołę. I tak po niezwykle zaciętej walce ( gratulacje dla najmłodszych naszych klubowiczów Olka i Igora za wysoki poziom umiejętności!) eliminacje zwyciężyli Christian Szostok i Artur Zych!!!
S.Bator