Wycieczka 2c i 3a - Chęciny…z wizytą u Leonarda i na Zamku Królewskim

20 października br. uczniowie klasy 2c i 3a pod opieką wychowawczyń p. Lucyny Wróbel, p. Justyny Wajdy oraz nauczycieli sprawujących opiekę p. Diany Dydy oraz p. Katarzyny Grabki uczestniczyli w wycieczce, której celem było zwiedzanie wybranych zabytków i poznanie atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego.
Pierwszym przystankiem naszej podróży był Zamek Królewski w Chęcianach. Już z daleka ruiny zamku wywarły na uczestnikach niesamowite wrażenie.
Następnym punktem naszej wycieczki był przejazd do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Prezentuje również czynniki, które najczęściej zakłócają i powodują osłabienie ciała. Wystawa ma na celu uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki.
Zadowoleni z siebie, pełni wrażeń i emocji doszliśmy do ostatniego punktu naszej wycieczki- wspólny, integracyjny obiad w pobliskiej restauracji. Droga powrotna do domu była bardzo wesoła, pełna wspólnego śmiechu, śpiewu i zabawy.
L.Wróbel, J.Wajda