Spotkania z historią średniowiecza i legendami dąbrowskimi klasy III b.

3b

We wtorek 18 maja odbyły się ostatnie już zajęcia regionalno – historyczne z cyklu o dąbrowskich legendach w klasach I – III.
Jak zwykle w bardzo miłej atmosferze nauczyciel historii zaprezentował elementy kultury średniowiecznej i przybliżył dzieciom życie w dawnych wiekach na żywych przykładach, omówił elementy stroju oraz obyczaju i opowiedział jedną z legend o naszym mieście.
Zajęcia stanowią część strategii szkoły jako uzupełnienie edukacji patriotycznej i obywatelskiej. Najlepiej owocuje ziarno zasiane w młodych umysłach i w ten sposób tworzy się fundament pod świadomy i dojrzały patriotyzm. Klasa III b była ostatnią klasa, w której realizowano te zajęcia. Jednakże do tego cyklu, ale z innymi opowieściami i historiami jeszcze wrócimy!
Tymczasem rodzice naszych uczniów z klas I-III mogą się dowiedzieć, gdzie naprawdę był zamek w Dąbrowie, który rycerz założył na tym miejscu pierwszą osadę, jak miał na imię pierwszy dąbrowski proboszcz oraz jaki przedmiot ciągle obecny w naszej przestrzeni pamięta początki naszego miasta. Zachęcamy do rozmów i komentarzy!
S.Bator