Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym granie w inteligentne gry planszowe!

westerplatte

UWAGA!
Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym granie w inteligentne gry planszowe!
Zajęcia odbędą się we wtorek 6 października o godzinie 13.00 i potrwają do godziny 15.00
W tym czasie poznamy zasady gier strategiczo-wojennych i ekonomicznych takich jak:
„7 dni Westerplatte” z wydawnictwa G3 – gra polegająca na kooperacji czterech uczestników wcielających się w dowódców placówek i bunkrów na Westerplatte mających za zadanie przetrwać 7 dni ciągłych ataków jednostek niemieckich. Nastąpi prezentacja i tłumaczenie zasad oraz wstępna rozgrywka.
Poniżej znajduje się link do videoinstrukcji:
Instruktor zamierza również pokazać zasady gry w słynny i dobrze znany na całym świecie Dominion z wydawnictwa Bard– system polegający na tak zwanym deck – buildingu, czyli budowaniu talii własnego królestwa i walki o punkty.
Stali bywalcy będą mogli cieszyć się z rozgrywek w ulubione i sobie znane tytuły. Na pewno na stołach wyląduje „Sen” od Nowej Księgarni, „Conquest of Empire” z polską instrukcją – wersja wzorowana na Risk (Natomiast tematyka to rzymskie wojny o dominację w basenie Morza Śródziemnego)
S.Bator