Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju BRD szkół podstawowych i gimnazjalnych

11 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, jak co roku współorganizowane z Powiatową Komendą Policji w Dąbrowie Tarnowskiej .

Do etapu powiatowego przystąpiło łącznie czternaście drużyn: osiem z szkół podstawowych oraz sześć reprezentujących gimnazja. Uczestnicy eliminacji rozwiązywali test z zakresu przepisów ruchu drogowego, wykonywali zadania: praktyczne -jazda po miasteczku ruchu drogowego oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po podliczeniu wyników nasza drużyna w składzie: Gabriela Morawiec kl. IV b, Zuzanna Minor kl. V b, Ernest Fido kl. V a i Michał Kłos – Kufel kl. VI b zajęła  II miejsce (opiekun p. M. Gawlik).

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy turnieju etapu powiatowego otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Natomiast szkoły, które uklasyfikowały się na trzech pierwszych miejscach  w obu kategoriach  otrzymały dodatkowo puchary, każda ze szkół dyplom, a opiekunowie drużyn podziękowania za przygotowanie zawodników do turnieju.

Słowa podziękowania i gratulacje dla uczniów i ich opiekunów przekazali: Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej inspektor Andrzej Kupiec, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, starszy wizytator Ferdynand Gawron oraz Dyrektor Szkoły Anna Fido.

Dyrekcja Szkoły dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

M. Gawlik, M. Wódka