„Czytam z klasą lekturki spod chmurki"

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w realizacji innowacji pedagogicznej w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki", mającym na celu rozbudzenie ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz doskonalenie czytania ze zrozumieniem, a także aktywnego słuchania.
Projekt składał się z trzech modułów:

I moduł - Fikuśne lekturki
II moduł - Zwierzęce lekturki spod chmurki
III moduł - Polskie lekturki spod chmurki

W każdym z modułów wybrana była jedna lektura, do której wykonano co najmniej cztery zadania. Lektury były czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów, a także przez zaproszonych gości. Po zrealizowaniu każdego modułu nauczyciel umieszczał na stronie projektu sprawozdanie w formie opisu i kilku zdjęć i otrzymywał od autora projektu potwierdzenie realizacji tego modułu. Całoroczna realizacja projektu była piękną przygodą.

Dziękujemy uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania. Brawo za Waszą kreatywność!

Dziękujemy rodzicom za współpracę oraz wsparcie tej inicjatywy, zwłaszcza podczas zdalnej realizacji III modułu.

Jesteśmy przekonane, że realizowany projekt spełnił swoje oczekiwania i przyczynił się do rozwoju czytelnictwa wśród uczniów.

A.Krawczyk