Marsz pamięci poświęcony ofiarom Katynia

Nasza szkoła w związku z organizowanym przez władze samorządowe MARSZEM PAMIĘCI poświęconym ofiarom Katynia odpowiada na apel władz i wspomaga tę szczytną akcję przygotowując po raz pierwszy wizualną oprawę marszu.

Polega to na tym, że dzieci chętne będą uczestniczyć w marszu
w kostiumach żołnierzy i oficerów tamtego czasu, aby podkreślić powagę tego wydarzenia historycznego i przyczynić sie do jego utrwalenia w świadomości pokoleń.

Dlatego Dyrekcja naszej szkoły i nauczyciele zwracaja się z gorącą prośbą do rodziców i opiekunów, aby wsparli swoje dzieci biorące udział w marszu. Poniżej znajduje się instrukcja jak można wykonać szybko taki kostium. Z góry bardzo dziękujemy za pozytywny odzew z Państwa strony
i przyczynienie się do zorganizowania prawdziwej lekcji patriotyzmu dla swoich pociech i dla środowiska lokalnego.

INSTRUKCJA

S.Bator