Gry planszowe o tematyce BRD w szkolnej Graciarni

Gry planszowe to gwarancja nieograniczonej rozrywki, dzięki której jednocześnie i bezwiednie grający mogą się bardzo wiele nauczyć. Grając w gry z elementami bezpieczeństwa ruchu drogowego uczymy się odpowiednich zachowań na drodze. W przypadku dzieci ma to bardziej niż ogromne znaczenie! Przypominamy sobie jak się odpowiednio zachowywać i co robić, gdy powstaje na ulicy jakaś zaskakująca sytuacja. Najlepiej wyćwiczyć własne reakcje najpierw na planszy – bo tak jest najbezpieczniej! Można tez przyswajać sobie wiadomości dotyczące znaków drogowych, które powinni znać nie tylko kierowcy, ale i piesi. Poza tym żyjemy w czasach, gdy niemal każdy wcześniej czy później staje się kierowcą. To sprzyja utrwalaniu odpowiednich zachowań na drodze. Gry to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Można w nie grać w pojedynkę, ale prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy gramy z przyjaciółmi. Nasza szkoła to umożliwia, bo mamy przecież Szkolny Klub Gier Planszowych „Graciarnię” Tam spotykamy się popołudniu i gramy także w gry o bezpieczeństwie na drodze. Gry BRD, z których czasem korzystamy, pochodzą z kolekcji p. Małgorzaty Gawlik!

M.Gawlik, S.Bator