Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli innowację pedagogiczną „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” - ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III

We wrześniu uczniowie klas pierwszych oglądali z wielkim zaciekawieniem film w którym PLASTELINOWY CZYTUŚ wprowadził ich w świat projektu „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Następnie dzieci ulepiły z plasteliny swoje Czytusie , które mają swoje kąciki w klasach i będą im towarzyszyły podczas wspólnego czytania lektur przez cały rok. Zapowiada się ciekawa przygoda. Czytusie, które stoją na chmurkach wyruszą razem z uczniami w październiku w podróż po świecie książek.

A.Krawczyk