II Festyn BRD w SP2 "Świeć przykładem"

17 października 2019 r. uczniowie klas 1- 6 wzięli udział w Festynie BRD „Świeć przykładem” zorganizowanym w naszej szkole w ramach realizacji X edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego celem jest wykazanie, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Artystyczna część festynu miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie zebrali się zaproszeni goście – przedstawiciele: Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej, MBP w Dąbrowie Tarnowskiej, przedstawiciel „MRÓWKI” w Dąbrowie Tarnowskiej oraz społeczność szkolna.

Po serdecznym powitaniu przez panią dyrektor Annę Fido i zaprezentowaniu przez pana Sławomira Batora dotychczasowych działań w ramach realizacji wspomnianego konkursu część artystyczna rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania odblaskowego hymnu naszej szkoły pt.: „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”. Jako kolejny wystąpił zespół taneczny z klasy 5 a, mistrzowsko wykonując „Odblaskowy Taniec”. Następnie uczniowie klasy 2a zaśpiewają piosenki pt.: „Odblaski” i „Przepisowy ruch drogowy”. Duży aplauz wśród publiczności wzbudził także pokaz „Odblaskowej mody” w wykonaniu uczennic klasy 3 b i 2 b oraz pani pedagog Jadwigi Miś. Kolejną atrakcją naszego festynu był „Odblaskowy Dance” w wykonaniu uczennic klas starszych. Podsumowaniem naszej części artystycznej był występ Szkolnego Zespołu Muzycznego, który zaprezentował „Odblaskowe piosenki”.

Po części artystycznej pani dyrektor wręczyła zaproszonym gościom podziękowania za współpracę przy realizacji konkursu oraz sponsorowanie odblasków i kamizelek odblaskowych, następnie zebranych na drugą część Festynu, która odbywała się na terenie przyszkolnym, na którym czekało na uczniów wiele atrakcji, m. in. : Miasteczko Ruchu Drogowego, Stoisko: Gry planszowe – Bezpiecznie w Ruchu Drogowym, Stoisko: Puzzle – Znaki Drogowe (przy którym odbył się konkurs przedstawicieli klas „Znamy znaki drogowe”), „Odblaskowa Mrówka”, Stoisko: zagadki, krzyżówki, rebusy, kolorowanki, książeczki, gry edukacyjne o tematyce BRD, Odblaskowe malowanie twarzy, Biegi w czapce policjanta – konkurs, Stoisko plastyczne - Konkurs plastyczny z BRD „Najlepsze ubezpieczenie – to odblasków noszenie”, konkurencja sprawnościowa - przeciąganie liny.

Swoje stoiska prezentowali również przedstawiciele współpracujących z nami instytucji: MBP w DT, Straż Pożarna – wyposażenie wozu i pokaz sprzętu strażackiego, Pogotowie Ratunkowe – pokaz udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, Policja – wyposażenie wozu policyjnego, policyjne ABC.

Koordynatorzy: Małgorzata Gawlik, Renata Klimek

Zapraszamy do galerii