Drzewa są po prostu piękne…

11 października jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Drzewa”, który jest świętem całej planety i ma na celu zwrócenie uwagi uczniów na ciągle rosnącą potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz piękna przyrody. Drzewa pełnią szczególną rolę, są „płucami Ziemi” produkując tlen potrzebny do życia każdemu żywemu organizmowi. Uczniowie klasy IVa i IVb pod kierunkiem wychowawczyń, Pani Klary Wąż i Pani Diany Dydy wcielili się w tym dniu w rolę dęba, klonu, modrzewia i innych elementów polskiej flory, aby uświadomić dzieciom, że niszcząc drzewa, kwiaty i inne elementy przyrody, czynią szkodę przede wszystkim sobie. Indianie Ameryki Północnej wierzą, że drzewa podtrzymują niebo. Zgodnie z ich legendą, zagłada drzew oznaczać będzie zagładę całej Ziemi. To właśnie my - społeczność dąbrowskiej „Dwójki” musimy dołożyć wszelkich starań, aby legenda nie stała się rzeczywistością. Po apelu Pani Dyrektor Anna Fido podziękowała uczniom za ciekawą inscenizację oraz korzystając z okazji wręczyła nagrody przyznane przez dąbrowską Jednostkę Strzelecką 2083 im. Gen. Mariana Kukiela uczniom, którzy wykazali się szczególną aktywnością podczas Gry Miejskiej. Do grona wyróżnionych uczniów należą:
Alourdas Georgios
Oliwia Krawczyk