Znów na chwilę Dąbrowa zamieni się w miasto wojenne

✔Co należy umieć, żeby zostać strzelcem? Czy prawdziwy karabin jest ciężki? Czy mocny charakter wystarczy, żeby przetrwać twardą rywalizację między drużynami ? Jak oczyścić pole minowe na dąbrowskich plantach? Jak czuli się polscy żołnierze, gdy stawiali czoło różnym przeciwnościom losu?

✔Na te i inne pytania nasi uczniowie będą mogli sobie odpowiedzieć podczas miejskiej gry terenowej przygotowanej przez dąbrowską Jednostkę Strzelecką 2083 im. Mariana Kukiela już niedługo, bo 20 września o godzinie 17.00!

✔Oddział złożony z dąbrowskiej młodzieży dowodzony przez Tomasza Żygułę i jego zastępcę Mariusza Grzebieniowskiego jest coraz liczniejszy i sprawniejszy. Liczne spotkania, treningi musztry i nabywanie szeregu umiejętności związanych z przetrwaniem w terenie oraz z użyciem odpowiednich taktyk i uzbrojenia, sprawiają, że nasi strzelcy realizują ideał przedwojennych organizacji militarnych wychowujących młodych Polaków w duchu patriotyzmu, poświęcenia, ale przede wszystkim – prawdziwej gotowości sprawnościowej i bojowej. Dzięki nim właśnie tego ducha będą mogli poczuć uczniowie naszej szkoły i przekonać się na własnej skórze z czym do czynienia ma młody człowiek, który pragnie zostać strzelcem, lub któremu marzy się kariera żołnierska.

✔Gra miejska rozegrana zostanie w ramach historycznego projektu edukacyjnego, który ruszył w roku szkolnym 2018/2019 w dąbrowskiej Dwójce za pośrednictwem Stowarzyszenia Akademia Szans i jest realizowany pod hasłem Pamiętamy. Projekt jest częścią ogólnopolskiego Programu Wieloletniego Dotacyjnego Niepodległa na lata 2017 – 2022.

S.Bator